HAKKIMIZDA

Vanilla Media Türkiye'de eğitim sektörüne odaklanan ilk ve tek yapım şirketidir. Eğitim kurumlarının tanıtım çalışmalarına katkı sağlayacak yaratıcı fikirler üretir. Televizyon programları, reklam ve tanıtım filmleri, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, gerilla ve viral pazarlama uygulamaları, marka yönetimi ve kurumsal kimlik yapılandırmaları, saha araştırmaları başlıca çalışma alanlarıdır.

Kurucusu Dr. Görkem İldaş hazırladığı televizyon programlarıyla 11 yılda 750 programla gençlere seslendi. İldaş'ın hazırlayıp sunduğu programlar reyting ölçümlemelerinde ilk 100’e giren tek eğitim programı olmayı başarmış ve üniversite öğrencileri tarafından çok sayıda ödüle layık görülmüştür. Eğitim ve gençlik programı Yolun Başındayken Habertürk'te izleyiciyle buluşmaya devam ediyor.

Online eğitim platformu yolunbasindayken.tv ise gençlere, eğitimcilere, velilere eğitim dünyasıyla ilgili güncel haberler, üniversite ve bölümlerle ilgili detaylı bilgiler, üniversite karşılaştırma yazılımlarını içeren zengin bir kaynak sunuyor.  


Dr. Görkem İldaş kimdir?

Ankara'da doğdu. Lisans eğitimi için gittiği Anadolu Üniversitesi’nde radyoculuğa başladı. Mezuniyet sonrasında Numberone Fm ve Radyo D'de programlar yaptı. 2003 yılında İngiltere'de alanı ile ilgili eğitimlere katıldı. 2008 yılından bu yana eğitim ve gençlik programları hazırlayıp sunuyor. Akademisyenler ve gençleri buluşturan Üniversite Medya isimli program, 2008-2014 yılları arasında Skytürk, Habertürk ve 3 yıl boyunca Show TV’de yayınlandı. 2015’ten bu yana Habertürk’te Yolun Başındayken programıyla izleyiciyle buluşuyor. Üniversite sınavına hazırlananlar ve aileleri, üniversiteliler, kariyer değiştirmek isteyen yetişkinler, eğitim uzmanları, rektörler, akademisyenler bu programda bir araya geliyor. İldaş’ın hazırladığı programlardan dolayı aldığı çok sayıda ulusal ve uluslararası ödülü bulunuyor.

Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı’nda yapan Görkem İldaş, aynı üniversitenin aynı bilim dalında doktorasını tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nde ‘Medya ve Toplum’, Işık Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde ‘TV Programcılığı’ dersini verdi; üniversitelerde ders vermeye devam ediyor. Görkem İldaş’ın akademik yayınlarının yanı sıra alanında öne çıkan isimlerle gençlik ve üniversite yılları üzerine yapılmış röportajları içeren Yolun Başındayken isimli bir kitabı bulunuyor. Ayrıca uzmanlık alanları konusunda seminerler veriyor, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda moderatörlük yapıyor.

info@vanillamedia.com.tr